Adwokat Marcin Czekaj

Jestem adwokatem od 2013 roku i od dziesięciu lat mam praktykę w prowadzeniu spraw karnych dotyczących szerokiego spektrum spraw od wykroczeniowych po najcięższe przestępstwa.

Ukończyłem prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Już w czasie studiów prawo karne było przedmiotem moich zainteresowań oraz zdobywałem wiedzę praktyczną na ten temat. Systematycznie uczęszczałem na praktyki w kancelariach, w których sprawy karne były codziennością. Prace magisterską z prawa karnego pisałem pod kierunkiem prof. dr hab. Zbigniewa Ćwiąkalskiego. W czasie aplikacji adwokackiej zdobywałem doświadczenie praktyczne w kancelariach zajmujących się szeroko pojętym prawem karnym. Po ukończeniu aplikacji prowadzę kancelarie adwokacką i zajmuje się sprawami karnymi.

Zdobyte doświadczenie w licznych postępowaniach pozwala na podejmowanie właściwych decyzji oraz odpowiednie prognozowanie możliwych scenariuszy postępowań. Uważam, że najważniejszym jest poszukiwanie rozwiązania, które będzie optymalne dla Klienta. Staram się być szczery i bezpośredni tak aby w wiarygodny sposób przedstawić jak wygląda sytuacja Klienta i jakie są możliwe scenariusze. Dobro Klienta jest na pierwszym miejscu i powinien on wiedzieć jaka jest sytuacja tak aby mógł świadomie dokonać wyboru taktyki obrony w sprawie.

W ramach swojej Kancelarii Adwokackiej współpracuję z licznymi specjalistami, w tym z osobami wpisanymi na listę biegłych sądowych. Pozwala to na weryfikację pojawiających się twierdzeń oraz zarzutów już od samego początku postępowania. Doświadczenie oraz umiejętność korzystania z pomocy specjalistów pozwala na przygotowanie właściwej linii obrony i zdecydowane zwiększenie szans na odniesienie sukcesu. Praktyka pokazuje, iż opinie biegłych są kluczowe i aby z nimi polemizować wiedza karnisty jest często niewystarczająca. Właściwe przygotowanie do rozprawy wymaga odpowiedniego przygotowania, co jest możliwe dzięki współpracy ze specjalistami w danych dziedzinach.

Sprawy karne wymagają dużej odporności na stres i umiejętności podejmowania właściwych decyzji w dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Traktuje je jako wyzwanie, a praca w sprawach karnych jest dla mnie pasją. Jest to dziedzina którą lubię i staram się systematycznie zwiększać swoje doświadczenie oraz poszerzać swoja wiedzę.

+48 608 474 523 m.czekaj@cswadwokaci.pl